Меню

Розторопша плямиста

Розторопша Плямиста (Молочний Чортополох)

У багатьох народів світу розторопша вшановується як найсильніша лікарська рослина, подарунок людям від святої Діви Марії. За переказами, Марія вказала людям на цілющі властивості розторопші, а білі плями на листі символізують її молоко. Історичні документи свідчать про те, що стародавні греки використовували відвар плодів молочного будяка (розторопші плямистої) 2000 років тому. Вважають, що римляни знали про його корисні властивості і використовували при лікуванні захворювань печінки. В Індії він застосовується в гомеопатичній і народній медицині. А в Європі екстракт молочного будяка (розторопші плямистої) з давніх пір рекомендується при таких печінкових порушеннях, як гепатит і цироз. У стародавньому медичному довіднику грецький травник Діоскорид рекомендував чортополох молочний (розторопшу плямисту) при дуже багатьох захворюваннях. В наш час особливу популярність і застосування будяк молочний (розторопша плямиста) отримав в 1968 році, після дослідження біохімічного складу в Мюнхенському інституті фармацевтики. Головною складовою розторопші плямистої є рідкісна біологічно активна речовина - силімарин. Що ж таке силімарин? Дана речовина, рідко зустрічається в природі, здійснює захист і лікування мембрани, що представляє собою оболонку клітин нашого організму. Дія силімарина:

• зміцнення клітинних мембран (оболонок);
• сприяння утворенню нових клітин;
• стимулювання синтезу білка;
• збільшення вироблення жовчі;
• нейтралізація дії отруйних речовин.
Таким чином, силімарин є відмінним профілактичним і лікувальним засобом, що допомагає попередити або вилікувати захворювання печінки, а також жовчного міхура. Також насіння розторопші містять практично весь ряд вітамінів A, D, F, E, К і вітаміни групи В, особливо цінні для нервової системи. Переоцінити користь розторопші просто неможливо, оскільки ця рослина знайшла застосування практично в усіх областях медицини.

• Гепатологія : Розторопша використовується для лікування багатьох хвороб печінки.
• Токсикологія: Застосовується при хронічних отруєннях алкоголем, наркотиками, лікарськими препаратами, продуктами харчування, що супроводжуються інтоксикацією.
• Кардіологія: Рослина застосовується як профілактичний засіб, що зміцнює серцево-судинну систему в цілому, і капіляри зокрема.
• Онкологія: Препарати розторопші рекомендовані після хіміо- або променевої терапії, оскільки ефективно очищують кров і весь організм від токсинів, важких металів, радіації і радіонуклідів.
• Ендокринологія: Розторопша шляхом нормалізації ліпідного обміну, виведення шлаків і токсинів сприяє втраті зайвих кілограмів, тому застосовується при ожирінні. Ця рослина знижує рівень цукру в крові, тому додатково використовується при лікуванні цукрового діабету.
• Дерматологія: Рослина містить вітамін Е, що має протизапальну та загальнозміцнюючу дію, тому не дивно, що препарати розторопші знайшли широке застосування при лікуванні шкірних захворювань.
• Косметологія: Переважно використовується олія розторопші, як один з основних інгредієнтів омолоджуючих, очищуючих, ранозагоювальних і тонізуючих кремів, бальзамів і мазей. Способи приготування:
• Спосіб 1: Подрібнити насіння розторопші на млинку для кави. Приймати по 1ч.л.(3г.) порошку, запиваючи водою, три рази на день, за 30 хвилин до їжі, або під час їжі.
• Спосіб 2: Подрібнити насіння розторопші на млинку для кави і залити його олією у співвідношенні 1:2. Настояти 2—3 тижні за кімнатної температури, періодично струшуючи. Потім олію злити (без осаду) і використовувати для лікувальних та косметичних цілей. Також нею можна заправляти салати. Термін прийому: 1-2 місяця.
• Спосіб 3: 2 ст.л. подрібненого насіння залити 500 мл окропу, поставити на водяну баню на 20 хвилин. Проціджений, віджатий і доведений за допомогою кип'яченої води до початкового об'єму настій приймається по половині склянки тричі на добу.
Тривалість курсу прийому розторопші становить від одного до двох місяців (все залежить від виду захворювання, ступеня його тяжкості і самопочуття хворого). При необхідності можна повторити курс лікування.
У профілактичних цілях рекомендується приймати препарати розторопші протягом місяця, не менше двох разів на рік - навесні та восени, коли організм потребує додаткового захисту.